GRUPĖ „EŽIUKAI“

 

Labas rytas, labas rytas,

Sveikiname vienas kitą.

Susirinks visi ežiai,

Prasidės rimti darbai...

 

Grupėje dirba:

Virginija Martyšienė, ikimokyklinhio ugdymo mokytoja metodininkė

Raimonda Bubliauskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja

 

Vida Šikšnienė, mokytojos padėjėja darbui su SUP vaiku

 

Biruta Riaukienė, mokytojos padėjėja

Sigita Puškorienė, mokytojos padėjėja

 

Grupės darbo laikas: 7.00 – 17.30 val.

 

VEIKLA IR AKIMIRKOS FOTO NUOTRAUKOSE, VIDEO MEDŽIAGOJE.

2020–2021 mokslo metai

Gargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ grupės „Ežiukai“ bendruomenė su entuziazmu nutarė prisijungti prie respublikinio ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“. Pirmiausia susipažinome su Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos,  kurio atminimui skirtas šių metų konkursas, gyvenimu, moksline ir dvasine veikla. Tai mūsų lietuviškasis da Vinčis, kaip sakė muziejininkė Jolanta Klietkutė, sugebėjęs suderinti mokslą su tikėjimu. O dar – mūsų kaimynas, žemaitis! Vaikai iš namų nešėsi įvairius augalėlius, susipažino su jų pavadinimais, kūrė savo pavadinimus, juos užrašė, dekoravo vazonus.  Vaikams, kurių šeimose puoselėjama žemaičių kalba, pasiūlėme sukurti žemaitiškus augalų pavadinimus. Štai Ignas sumąstė, kad jo raudonlapė sprigė vardu Ognis, o Agotos kolumnėja – Šėrdoks, Enrika žirnį  taip ir pavadino – Žėrnoks. Vaikai sugalvojo ir labai originalių vardų. Emilis savo chlorofitą pavadino Šeriuo, Lina žalialapę sprigę – Vajana. Ugdytiniai rūpinosi savo augalais: juos persodino, laistė, pureno žemę. Sukūrė savo žaliosios palangės pavadinimą –„Pavasario palangė“. Pagaliau ant mūsų palangės sužaliavo „Sodas“ (pražydinome obels, vyšnios, kriaušės, serbento šakeles), „Daržas“ ir „Gėlynas“. Kai orai lauke atšilo, augalai „išsikraustė“ į darželio šiltnamį „Sodinčius“ ir „Močiutės sodybą“. Džiaugiamės ir didžiuojamės savo darbu.  Jau antrus metus iš eilės tapome  ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“  laureatais.

Virginija Martyšienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

______________________________________________________________________________________________

Ugdytiniai aplankė įstaigos skalbyklą, susipažino su ten esančia įranga: skalbimo mašina, džiovykla, lyginimo volu ir pan. Patalynės priežiūros patalpoje išbandė siuvimo mašiną; patys bandė siūti keletą siūlių…

________________________________________________________________________________________________

Spalio pabaigoje grupės „Ežiukai“ ugdytiniai aktyviai įsijungė į konkursą „10000 žingsnių iššūkis“. Kartu su mokytojomis Virginija Martyšiene, Raimonda Bubliauskiene, visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Vaida Zaueriene vaikai keliavo po mišką, aplankė Gargždų miesto centrą, apžiūrėjo Dainiaus Kažukausko foto darbų parodą „Emocijos“ (ugdytinio tėvelio), Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų tautinių rūbų parodą Gargždų kultūros centre. Domėjosi, kaip žmonės ruošiasi Vėlinių šventei, apsilankė Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio bibliotekos vaikų literatūros skyriuje.

Konkursas „10000 žingsnių iššūkis“ ne tik paskatino vaikus daugiau judėti, bet ir suteikė žinių, naujų  potyrių, gerų emocijų.

2019–2020 mokslo metai

 

Lapkričio 7 d. aktyvi veikla vyko lauke.

Tema. „Duonos kelias“

Vaikai lauke mokinosi išarti žemę, pasėti grūdus, laukė kol „užaugs“ grūdai ir t. t. – visą grūdo kelią iki duonos ant stalo.