2023 – 2024 m. m.

MOLIŪGAS. KAS JIS?

Gausiai užderėjus moliūgams, su mažaisiais aiškinomės jo panaudojimo galimybes. Vaikai sužinojo, kad ši didelė ir spalvinga daržovė užauga iš mažos sėklytės. Taip pat, kad moliūgai ne tik skanūs, bet ir labai naudingi mūsų sveikatai.

Nuo šiol darželyje valgoma kvapni moliūgų sriuba tapo dar skanesnė 🙂

2023-11-14

2020 – 2021 m. m. 

SVEIKATA VISUS METUS 2021

Lapkričio mėnesio iššūkis – „Mes esame mūsų pačių istorijos herojai“, M. Makartni (žalingų įpročių prevencija) .

Ką reikia daryti, kad užaugtum sveikas ir stiprus žino visi net ir mažieji. Bet ko negalima daryti? Kas gali tau pakenkti? Apie žalingus įpročius ir jų keliamus pavojus organizmui “Kvietinukai” jau puikiai žino 😊

Spalio mėnesio iššūkis – ,,Kiekviename žmoguje yra Saulė, tik leiskit jai šviesti”, Sokratas.

Kiekviename žmoguje yra maža “Saulytė”. Kartai ji gali būti pikta, liūdna, sunerimusi, susimąsčiusi,…bet kai ji linksma – mes švytime. Nuoširdi vaiko šypsena nušviečia net ir apsiniaukusią dieną 😊

Rugsėjo mėnesio iššūkis – ,,Draugui ištiesk tik švarią ranką“.

Visi žino, kad per nešvarias rankas plinta infekcinės ligos. Švarios rankos padeda ne tik patiems apsisaugoti nuo ligų, bet ir apsaugoti draugus. „Kvietinukai“ priėmė rugsėjo mėnesio iššūkį štai taip…

VITAMINŲ GEGUŽINĖ

Gegužės 17 dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Palionienė, meninio ugdymo pedagogė Kristina Bogužienė, virėja Lina Jankauskienė ir mokytoja Laima Radzevičienė suorganizavo užsiėmimą „Linksmuolių“ grupės vaikams „Vitaminų gegužinė“. Užsiėmimo metu buvo integruotos dvi temos – rankų higiena ir vitaminų nauda vaikų sveikatai.

Dainuodami daineles, žaisdami žaidimus, ragaudami įvairias košes, daržoves, vaisius vaikučiai analizavo jų naudą sveikatai ir kokiuose maisto produktuose yra gausiausia vitaminų. Prieš ragaujant košes, daržoves, vaisius, vaikai prisiminė, kaip teisingai plauti rankas.

Išsikeltą tikslą pavyko įgyvendinti. Vaikai buvo pilni teigiamų emocijų ir džiaugėsi įgytomis žiniomis.

 

SVEIKATA VISUS METUS 2021

Gegužės mėnesio iššūkis – ,,Jeigu kiekvienas šluotų ties savo durim, tai visa gatvė būtų švari” (Aš ir aplink mane).

“Kvietinukų” komanda priėmė gegužės mėnesio iššūkį. Visos trys darželio grupės smagiai ir turiningai praleido laiką tvarkydami savo grupės lauko teritoriją. Surengta švarinimosi akcija patiko visiems. Į darbą kibo ir berniukai ir mergaitės.

Vaikai suprato, kad tvarkytis gali būti linksma, o ir žaisti kieme, kurį pats susitvarkai dar smagiau 😊.

 

SVEIKATA VISUS METUS 2021

Balandžio mėnesio iššūkis – ,,Juokas – vienintelis užkrečiamas dalykas, kurio nereikia bijoti ir saugotis (emocinė sveikata)”.

Emocijos yra mūsų gyvenimo dalis, todėl yra itin svarbu mokėti jas pažinti ir valdyti. Nėra blogų ir gerų emocijų, jos visos yra vienodai reikalingos ir svarbios, todėl pradėti ugdyti vaikų emocinį intelektą reikia kuo ankščiau ir kuo įvairesniais būdais.

Mūsų ugdymo įstaigoje mokytojos naudoja specialias socialinio emocinio intelekto programas t.y. „Kimochi“ ir „Zipio draugai“, kurių pagalba vaikai mokosi pažinti, atpažinti ir valdyti savo jausmus bei emocijas.

Lopšelio grupėje mokytojos nenaudoja jokių specialių programų, nes tokio amžiaus vaikams jų tiesiog nėra. Tačiau pasitelkdamos vaizdines priemones net ir pačius mažiausius moko pažinti savo ir draugų rodomas emocijas.

FUTB⚽️LIUKAS

Šventės patinka ir mažiems, ir dideliems.

Atvelykio metu suorganizavome smagią ,,Futboliuko“ šventę. Kadangi šiuo metu negalime pasikviesti draugų, ,,Linksmuolių” grupės vaikai sulaukė svečio iš Gargždų sporto centro. Treneris Tadas Vitkauskas parodė ir pamokino įvairių futbolo pratimų (dėkojame Gargždų Bangai už paskolintą inventorių).
Vėliau vyresnieji vaikai atliko ,,Futboliuko” organizatorių atsiųstas užduotėles, mažesnieji – spalvino paveikslėlį su futbolo kamuoliu. Padirbėję, vaikai ,,pasistiprino” iš vaisių ir uogų pačių sukurtais ,,futbolo kamuoliais”.
Už aktyvų dalyvavimą treneris visus vaikus apdovanojo medaliais.
Puikus oras, aktyvus sportas, ramus poilsis, sveikas maistas – nuotaika ir sveikata, garantuota VISADA!
⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️

SVEIKATA VISUS METUS 2021

Kovo mėnesio iššūkis – „Jaunas judėsi – senas nesigailėsi“.

Kiekvieną rytą vaikai pradeda nuo muzikinės mankštos. Kasdien lauke nubėga savo užsibrėžtą „mylią“ ir labai mėgsta kūno kultūros pamokėles. Kad užaugtum sveikas ir stiprus svarbu sportuoti, valgyti sveiką maistą ir žinoma gerai išsimiegoti 😊

 

DĖLIONĖ – MAISTO PIRAMIDĖ

 

SVEIKATA VISUS METUS 2021

Projekto tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą.

Projekto uždaviniai:

  1. Padidinti sveikatos ugdymo veiklų prieinamumą ir įvairovę, sudaryti palankias sąlygas atskleisti individualius vaikų, mokinių gebėjimus; pateikti sveikatos ugdymo veiklų galimybes dirbant nuotoliniu būdu.
  2. Aktyvinti formaliojo ir neformaliojo švietimo įstaigų, jų bendruomenių narių bendradarbiavimą.
  3. Plėtoti sveikatos stiprinimo veiklas įdomiomis, mokiniams patraukliomis formomis.
  4. Pristatyti, viešinti sveikatos ugdymo gerosios praktikos pavyzdžius.

Projekto organizatoriai kiekvieną mėnesį skelbia naują iššūkį, užduotį. Komandos pagal pateiktą temą, remdamosi savo patirtimi bei informacija, gauta iš tėvų, mokytojų, kitų šaltinių, įgyvendina kūrybinius iššūkius. Projekto trukmė nuo 2021m. sausio iki 2021m gruodžio. Tad leiskitės į iššūkių ir užduočių kelionę kartu su mumis.

Vasario mėnesio iššūkis – „Šiandien esu labai turtingas, nes esu sveikas“ .

Sveikata – didžiausias mūsų turtas. Kai esame sveiki – esame ne tik turtingi, bet ir laimingi. Šią žiemą pati gamta mums suteikė galimybę kasdien patirti geras emocijas, džiaugsmą ir nuotykius lauke. Gargždų lopšelio darželio „Naminukas“ Kvietinių skyriaus vaikai nebijo šaltuko: kasdien eina į kiemą, džiaugiasi sniegu ir patiria pačias geriausias emocijas žaisdami ir pramogaudami lauke.

„Kvietinukai“ yra sveiki, laimingi ir turtingi!

 

🎅🎅🎅🎅KALĖDINIS FUTBOLIUKAS🎅🎅🎅🎅
⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽
Žiemužėlė jau už lango, bet sniego nematyti, nuotaikai pakelti eilėraštuko paklausyki…

Mūsų grupėj vien šaunuoliai,

Futboliuką žaidžiam uoliai.

Žinome mes taisykles,

Tuoj išbėgsim į sales.

 

Kamuoliai į darbą eina,

Futbolo kai žaist išeinam.

Futboliukas juk jėga,

Žaidžiame net su šeima. 

(sukūrė Deividas su mama)

Susikūrę šventinę aplinką, pasipuošę nykštuko kepurėmis leidomės į ,,Futboliuko” smagųjį žaidimą. Prisiminėme visus per rudenį išmoktus šio žaidimo elementus. Šventinę nuotaiką pakėlė kalėdinė muzika ir saldžios dovanėlės.

ŠUOLIUKAI

”Linksmuolių” gr. kūno kultūros užsiėmimo akimirkos.
Linksmoji estafetė – šuoliukai🙂🙂🙂

 

FUTBOLIUKAS

,,Linksmuolių” grupės vaikai mokosi varyti kamuolį⚽

PLAUNAME RANKAS

Visuomenės sveikatos specialistė Rasa mokė ,,Linksmuolių” grupės vaikus taisyklingai plauti rankas🤲🤲