„BORUŽĖLĖS“ GALI

 

Nuskambėjo paskutiniai grupės „Boružėlės“  išleistuvių šventės  akordai, nuaidėjo linksmas vaikų juokas  paskutinėje bendroje išvykoje į Gintauto Grigaičio bityną. O  išvykų šiais mokslo metais tikrai nestokojome. Ir visos jos buvo vaikų išgyventos, išlauktos.

Viskas prasidėjo dar spalio mėnesį. Pasitarus  su įstaigos psichologe Egle Strazdauskiene, norėdamos vaikams padėti išmokti kontroliuoti savo elgesį, emocijas, kartu su kolege Danute Surpliene, nutarėme grupėje vykdyti elgesio ir emocijų ugdymo  projektą „„Boružėlės“  gali“. Pradėjome pildyti elgesio korekcijos lentelę, kurioje saulytėmis žymėdavome tinkamą elgesį, o debesėliais – netinkamą.

Pradžia buvo sunki.  Kai kuriems vaikams reikėjo pastoviai mokytis kontroliuoti savo elgesį, bet tam neužteko nei kantrybės, nei noro. Todėl savaitės pabaigoje mūsų lentelės būdavo patamsėjusios nuo debesėlių. Laikui bėgant mūsų padangė vis šviesėjo. Tam nemažai įtakos turėjo ir bendradarbiavimas su ugdytinių tėveliais. Vaikai po truputį išmoko kalbėti po vieną, dirbti tyliai, netrukdyti vienas kitam. Žinoma, pasitaikydavo visko, bet po Naujųjų Metų nei karto debesėlių skaičius neviršijo mūsų susitarto skaičiaus. Tad mes su malonumu iškylavome. Ir visa tai vykdavo dienos miego metu, o tai vaikams būdavo dviguba šventė. Pabuvojome Gargždų „Minijos“ kino teatre, savarankiškai mokėmės tikslingai išleisti vieną eurą parduotuvėje, bibliotekoje rinkomės knygas, važiavome į Prano Domšaičio galeriją Klaipėdoje, dienos miego metu žaidėme mėgstamus stalo žaidimus ar vartėme dar nematytas vaikiškas enciklopedijas. Vaikai nuolat skaičiavo kiek turime debesėlių, ar užsidirbome apsidovanojimą.

Mokslo metų pabaigoje aptarėme savo pasiekimus, pasidžiaugėme pasiektais rezultatais ir apsidovanojome pačia įdomiausia ekskursija – į Gargždų miesto gaisrinę. Metus baigėme užaugę, sustiprėje ir supratę – „Boružėlės” gali.

 

Virginija Martyšienė,

priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

2019 m. birželio 14 d.