Kovo 20-oji skirta Pasaulinei Žemės dienai paminėti, kuri  sutampa su pavasario lygiadieniu. Pasaulinė Žemės diena – svarbus metas, atkreipti visų dėmesį į aplinkos išsaugojimo reikšmę,  pabrėžti ekologines problemas, skatinti tvarų vystymąsi ir atkreipti dėmesį į aplinkos išsaugojimo svarbą.

Žemės dienos prasmė – atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename, taršos problemas, skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie atsakingo vartojimo ir  švarios aplinkos išsaugojimo.

 TIKSLAS

Skatinti ugdytinius saugoti gamtą, formuoti aplinkai palankias elgesio nuostatas.

 UŽDAVINIAI:

  1. Domėsis Žemės planeta, tyrinės gaublį, plakatus, aiškinsis, iš ko sudaryta mūsų planeta.
  2. Stebės, kokios spalvos vyrauja mūsų planetoje, kokių spalvų daugiausia, kokie objektai jomis pažymėti.
  3. Domėsis ir sužinos kas yra ,,Žalioji energija“.
  4. Susipažins ir plės žinias apie atliekų rūšiavimą, praktiškai bandys tinkamai rūšiuoti atliekas.
  5. Rūpinsis aplinkos tvarka ir švara.
  6. Ugdys vaizduotę ir kūrybiškumą pasitelkiant STEAM ugdymo metodus (mokslą, tyrinėjimus, eksperimentus ir kita), kitus inovatyvius ir netradicinius būdus.

Teminė savaitė „Žemė – mūsų planeta“ 2024-03-18 – 22

Organizatoriai. Mokytojos: Raimonda Bubliauskienė, Virginija Martyšienė, Irena Vilutienė, Ieva Songailienė, Karolina Šimuliūnaitė.

 

Minint Pasaulinę Žemės dieną, Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje, Klaipėdos r. savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka, Žemaitės g. 5, Gargždai, vyksta Lopšelių-darželių „Naminukas“ ir „Saulutė“ mokytojų, vaikų ir jų tėvelių, pagalbos vaikui specialistų iš antrinių žaliavų sukurtų rūbų paroda. Kviečiame užeiti į biblioteką ir pasidžiaugti kūryba.
Net ir maži veiksmai, tokie, kaip šiukšlių rūšiavimas bei antrinių žaliavų panaudojimas dar kartą – svarbūs švarios gamtos išsaugojimui.

 

AKIMIRKOS IŠ TEMINĖS SAVAITĖS